Kam pro whisky…kam na whisky...

Kam pro whisky …

Samozřejmě k nám, na Prahu 6, Na Malovanku:

... GLENTYN(E) WHISKY & CO. SHOP - Praha 6 - Na Malovance 6. Cca 500 druhů whisky, whisky fan-shop, přehled sortimentu on-line, tajemná čarovná vzorková skříň, e-shop  s dlouhou tradicí … a jak pravil klasik: „Svoboda a whisky jdou ruku v ruce.“/ „Freedom and whisky gang thegither“.

 

Nacházíte-li se v Brně, pak zcela jistě musíte navštívit legendární brněnský THE WHISKY SHOP -  Pekařská 28, Brno. Pan Burda, jeden z nestorů české whisky scény, Vám bude jistě zasvěceným průvodcem. Plus každý 2.pátek se můžete zúčastnit pravidelné ochutnávky….

 

Kam na whisky, do klubu, … (Praha, Olomouc, Brno, Česká Třebová, Bratislava …):

PRAHA :

... WHISKERIA - PRAHA 1, JINDŘIŠSKÁ VĚŽ (whiskeria)

Věž plná whisky. Vč. vlastních sudových plnění a vybraných nezávislých plnění, které jinde nenajdete. Legenda.

... ... WHISKY & KILT - PRAHA 2, LEGEROVA 26 (klub, single malt whisky bar)

Více než 400 druhů skotské whisky na jednom místě. S Václavem Routem. V Česku mnoho lidí, kteří toho vědí o whisky tolik jako Václav, nenajdete.

… … … MARPEK – PRAHA 6, JUGOSLÁVSKÝCH PARTYZANU (klub, single malt whisky bar)

Kultovní whiskykoutek v Praze 6. Whisky se 100% nasazením a za velmi přátelské ceny. Můžete zajít, můžete se stát členem klubu, můžete …… líbit se Vám tu bude na každý pád.

… … … … MALKOVICH BAR – PRAHA 3 - ŽIŽKOV, BOŘIVOJOVA 623/100 (whisky bar)

John ví jakou whisky má a nemá ji ve svém podniku málo. Dnes již kultovní žižkovský bar v neméně kultovní žižkovské ulici.

… … … … … KULOVNA – PRAHA 4 – BRANÍK, BRANICKÁ 35 (pub & bar)

Bráník „at its Best“. Pivo v každém pivu (unětice) a whisky ve velkých panácích (POZOR!). K tomu, čas od času, „Bedna od whisky“ a, má-te li obzvlášť štěstí, „Pinkfloyd“ se sličným kontrabasistkami …

… … … … … … BAR AND BOOKS, Praha 2 - MÁNESOVA (Cocktail & whisky & burlesque bar)

Máte-li rádi whisky a James Bonda, musíte zajít. Čas od času i burleska v představení světové úrovně. Panáka s Money Penny si nedáte nikde jinde. (Plus sesterský podnik na Starém městě pražském, v Týnské)

 

A máte-li rádi irskou whisky, můžeme doporučit 2 podniky:

CAFFREY´S – PRAHA 1 – STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ (Irish pub and bar)

Vzhledem ke své poloze za Husovým pomníkem na pražském Staroměstkém náměstí to zde žije a výběr whisek je v celku representativní (irských více, skotských méně). Pro milovníky sportovních přenosů, irského jídla a pití a živé společnosti, dobrá volba v kteroukoliv hodinu…

… … JAMES JOYCE, PRAHA 1 – JOSEFOV, U OBECNÍHO DVORA 4  (Irish pub and bar)

Trochu vzadu z hlediska lokace, avšak z hlediska výběru irských whisek zcela vpředu mezi irskými bary v Praze. Včetně whisek (whiskeys), které jste si vždycky přáli ochutnat a …

 

 

OLOMOUC:

... BLACKSTUFF, OLOMOUC, 1. máje 19 (pub & bar, ARDBEG Embassy)

Špičkový a mnoha cenami ověnčený olomoucký bar. Ardbeg Embassy v Česku. Jedinečná atmosféra, jedinečný personál, jedinečné pití. …

 

BRNO

Brněnský BAR VALEVIL na Kopečné je již bohužel historií. Takže – nacházíte-li se v centru – ptejte se rozhodně na:

… … BAR, KTERÝ NEEXISTUJE, BRNO - STŘED, DVOŘÁKOVA  (bar, whiskybar).

Byť to na první pohled nevypadá, a bar proslul zejména svými koktejly (rozhodně si dejte koktejl 18 a ½ hodiny v autobusu nebo Přesnídávku gentlemenů……), single malt whisky je tu doma též a chlapci vědí co Vám nabídnout a - hlavně - mají z čeho.

 

 ČESKÁ TŘEBOVÁ

... ... ... GOLF INDOOR CENTRUM – ČESKÁ TŘEBOVÁ , SMETANOVA 788 (Single malt whisky bar, kavárna a - samozřejmě, jak název napovídá - indoor golf centrum)

Whisky oáza tam kde byste ji nečekali. Vystoupí-te li z vlaku (koneckonců zde určitě pojede nějaký další za chvíli) a strávíte-li zde pár hodin, budete si připadat jak Alenka v říši divů.

 

BRATISLAVA

… … … … WHISKYBAR 44 - BRATISLAVA, VYSOKÁ 16 (whiskybar).

Jindřišská věž na Vysokej. Ti co rádi chodí na whisky do pražské Jindřišské věže, se tu budou cítit jako doma (nebo u blízkých příbuzných, neb taková je i skutečnost). Jasná volba při návštěvě našich přátel u Dunaje …

 

NA ZDRAVÍ/SLAINTHE!

 

 

(A máte-li ověřený tip, dejte nám vědět….)

© GLENTYNE 2013